Psychiatrická nemocnice Jihlava

Instagram  Facebook  Certifikát  Certifikát  

16. květen 2023 - Narozeniny v zookoutku

V úterý 16. 5. 2023 se v zookoutku naší nemocnice konalo slavnostní setkání u příležitosti několikanásobných kulatých narozenin našich zvířecích, resp. koňských terapeutů.

Zookoutek a hipoterapie byly v naší nemocnici založeny v roce 1999 a někteří z našich oslavenců jsou tu s námi už od úplného začátku. Je to klisna shettlandského ponyho Lilly, která se v letošním roce dožívá 25 let a klisna Schery, která sice nemá kulatiny, ale je se svými úctyhodnými 28 lety (což odpovídá přibližně 80 lidským) nejstarší ze všech našich koní. O pár let později přišli do našeho hipoterapeutického týmu Bert, kterému je letos 20 a poník Monty, který slaví patnáctiny.

Benjamínek týmu, sedmiletý chladnokrevný českomoravský belgik Sajmon, teprve vstupuje do své nové životní etapy terapeutického koně. Měl by nahradit svého předchůdce Cyrila, který řadu let vozil pacienty po areálu nemocnice v bryčce nebo v kočáru.

Při této krásné příležitosti bychom chtěli našim koním i poníkům popřát hlavně silné svaly, pevná kopyta, dobré srdce a klidnou hlavu a nejen jim, ale i všem zaměstnancům zookoutku a pacientům hodně radosti a mnoho krásných zážitků při hipoterapii!


Psychiatrická nemocnice děkovala za práci svým koňským terapeutům | Jihlavské listy | Noviny Kraje Vysočina (jihlavske-listy.cz)

 


Naši PARTNEŘI a spřátelené organizace

KONTAKTNÍ SPOJENÍ
Psychiatrická nemocnice Jihlava
Brněnská 455/54
586 24  Jihlava

Telefon: +420 567 552 111
E-mail: pnj@pnj.cz
Prohlášení o přístupnosti
Nastavení cookies
Copyright © 2024 www.plj.cz | realizace 3nicom websolutions s.r.o.